Print Management

Menu

Print Management

Print Management Services

Print Management
 
 
Zachowaj integralność marki w procesie druku, zaoszczędzając czas i pieniądze!
Oferujemy szeroki wachlarz możliwości, od zaawansowanych technologii, przez profesjonalne realizowanie zamówień, druk i zarządzanie marką po magazynowanie, kontrolę zapasów i dystrybucję.
RR Donnelley gwarantuje efektywny dobór najlepszych rozwiązań, szybkość działania, przejrzystość procesów oraz pełną odpowiedzialność na wszystkich etapach realizacji usługi.
RR Donnelley jako jedyna firma, specjalizująca się w usłudze Zarządzania Drukiem posiada własne drukarnie. Dodatkowo współpraca z partnerami w Europie umożliwia nam zapewnienie szerokiego wachlarza usług. Poprzez nieograniczone możliwości dostarczamy rozwiązania w każdej możliwej technologii bez ograniczeń ilościowych.
 
 
5  głównych obszarów działalności w zakresie Print Management
 
  1. Doradztwo
  2. Produkcja
  3. Logistyka
  4. Narzędzia
  5. Raportowanie
 
Doradztwo
 
Jeśli efektywne zarządzanie materiałami drukowanymi to dla Twojej firmy wyzwanie, zwiększ elastyczność i ogranicz koszty dzięki usłudze doradztwa oferowanej przez RRD.
 
Szczegółowa analiza, dokonana przez niezależny, zewnętrzny podmiot może przedstawić dotychczasowe zakupy wszelkich drukowanych materiałów w nowym świetle. Działanie takie pozwala zlokalizować obszary szczególnie wrażliwe, zarówno pod względem kosztów ponoszonych na ich wytworzenie jak pod względem znaczenia dla sprawnego funkcjonowania procesów organizacji. Dokładne zbadanie rzeczywistych potrzeb oraz wymagań jakościowych w poszczególnych obszarach jest wstępem do działań optymalizacyjnych.
 
Oferowane przez nas doradztwo w zarządzaniu drukiem to pomoc firmom w optymalizacji kosztów związanych z drukowaniem różnego rodzaju materiałów marketingowych. Pierwszy etap naszej usługi to wnikliwa analiza bieżących procesów w zakresie produkcji komunikacji marketingowej, wyzwań oraz wydatków przeznaczanych na druk. Chcemy jak najlepiej zrozumieć proces zamawiania funkcjonujący w Twojej organizacji i pokazać, że budżet przeznaczany na druk może być znacznie mniejszy.
 
W kolejnych etapach przyglądamy się dokładnie materiałom na które na które Wasza firma ma zapotrzebowanie, pod kątem ich specyfikacji technicznych.
Oprócz specyfikacji samych w sobie czyli formatach, wykorzystywanych podłożach, czy też kolorystyce, analizie poddajemy także inne parametry np. częstotliwość czy powtarzalność wydruku danego materiału aby móc zaproponować najbardziej optymalną metodę wydruku oraz dystrybucji uwzględniając przy tym oczywiście wymagane standardy jakościowe oraz optymalizację kosztów.
W ramach doradztwa oferowanego naszym klientom wspólnie tworzymy standardowe specyfikacje, przygotowując dokument zawierający spis wszystkich produktów i ich specyfikacji. Na życzenie klienta sprawdzamy czy osoby składające zamówienia na materiały drukowane trzymały się ściśle ustalonych wytycznych i zasad. Analiza obecnych produktów i próbek pozwala na zaproponowanie alternatywnych rozwiązań, które bardzo często okazują się znacznie tańszym, a nie gorszym jakościowo rozwiązaniem.
 
 
Produkcja 
 
 
Oferujemy szeroki zakres usług związanych z drukowaniem: druk komercyjny, druk na żądanie, tworzenie zestawów, pakietów szkoleniowych, materiały wspierające sprzedaż i wiele innych. W usłudze zarządzania drukiem wykorzystujemy wiele technologii druku różnorodnych materiałów – od druku cyfrowego i offsetowego po druk wielkoformatowy.

Nasza współpraca z klientami opiera się o zróżnicowane modele, m.in.

Druk na żądanie (print on demand) - przewiduje krótki czas realizacji wydruku oraz dostarczenia materiałów do klienta. Odnosi się do małych ilości (od pojedynczych sztuk do kilkaset sztuk) oraz produktów, które mogą być drukowane w technologii cyfrowej w oparciu o stałe ceny. Materiały są drukowane na zamówienie klienta i dostarczane we wskazane przez niego miejsce. Czas realizacji to od jednego dnia roboczego. Rozwiązanie to jest dedykowane klientom, dla których wyzwaniem jest częste prognozowanie i aktualizowanie drukowanych materiałów. Największa korzyść to krótki czas realizacji i brak kosztów magazynowania.

Wywoływanie zamówień z magazynu – materiały są drukowane i przechowywane w magazynach wyszukanych przez RRD, a następnie dostarczane do klienta we wskazanym przez niego czasie. Usługa ta odnosi się do dużych i małych, a także licznych dostaw. Materiały dostarczane są na zamówienie w konkretne miejsce, wskazane przez klienta. Usługa dedykowana jest klientom, którzy posiadają większe wymagania odnośnie drukowanych materiałów. Kluczową korzyścią jest oszczędność wydatków dzięki skonsolidowanemu drukowi oraz uniknięcie konieczności magazynowania produktów.

Druk i bezpośrednia dostawa do magazynu lub odbiorców – materiały są drukowane w jednym czasie, a następnie dostarczane do magazynu klienta. Usługa dotyczy duży ilości i zaprojektowana jest dla firm, które mają duże zapotrzebowanie na drukowane materiały oraz chcą osobiście kontrolować ilość dostępnych zapasów. Największą korzyścią jest oszczędność wydatków dzięki skonsolidowanemu drukowi i dostawie.

 

Logistyka 

 

Współpracujemy z ponad 60 000 klientów na całym świecie, aby promować i dostarczać ich produkty na rozmaite rynki. Nasze wieloletnie doświadczenie pozwala nam na zagwarantowanie opłacalnych i łatwych do użycia rozwiązań odpowiadającym potrzebom klientów. Oferujemy konkurencyjne ceny dzięki szerokiemu dostępowi do różnego rodzaju rozwiązań transportowych.

Rozwiązanie logistyczne RRD to połączenie naszych własnych zasobów, możliwości, doświadczenia oraz technologii z dobrami organizacjami w celu zaprojektowania, zbudowania oraz dostarczenia kompleksowych rozwiązań dla całego łańcucha dostaw druku. System ten koordynuje realizację procesów logistycznych wzdłuż całego łańcucha dostaw, a nie tylko na określonym jego odcinku. 

 

Narzędzia

 

Duże międzynarodowe firmy często zwracają uwagę na fakt potrzeby współpracy wielu interesariuszy oraz zewnętrznych dostawców pracujących nad kreacją marki danej Firmy i wyzwań z tym związanych. Czy zastanawialiście się kiedykolwiek nad tym, w jaki sposób kontrolowane są oraz jaki macie wpływ na utrzymanie ustalonych standardów i spójności Waszej marki? Nawet niewielkie różnice w kolorach czy czcionkach mogą mieć wpływ na wiarygodność i odbiór danej marki.
Rozumiemy jak dużym wyzwaniem jest proces tworzenia komunikacji w Waszej Firmie - wiele kroków, wielu interesariuszy, duża złożoność procesów. Mówi się, że komunikacja jest tak dobra, jak jej proces produkcyjny.
Posiadamy narzędzie - internetowe, zintegrowane rozwiązanie do zarządzania komunikacją, które łączy się bezpośrednio z naszą rozproszoną siecią własnych drukarni, drukarni partnerskich i siecią logistyczną, tworząc przepływ pracy, który umożliwia harmonijną pracę każdego etapu procesu produkcji komunikacji.
Nasze rozwiązanie oraz narzędzia w obszarze Zarządzania Drukiem nie tylko ułatwia zarządzanie aktywami marki ale sprzyja podnoszeniu marki na nowe poziomy. Zapewniamy usprawnienie i uproszczenie całego procesu produkcji komunikacji marketingowej offline.
Zminimalizujemy koszty produkcji, pomagając w tworzeniu standardowych rozmiarów i formatów komunikacji. Dzięki odpowiednim rozmiarom opakowań, wagom i metodom dostawy dla każdego projektu zoptymalizujemy wysyłkę, aby zaoszczędzić czas i pieniądze.

 

Raportowanie

 
 

Aby w sposób efektywny zamawiać materiały drukowane warto rozważyć używanie specjalnie dedykowanych pod potrzeby tych procesów - narzędzi do zamawiania materiałów drukowanych. Dla osób składających zamówienia na usługi marketingowe bardzo cenna jest możliwości monitorowania przebiegu współpracy z danym dostawcą oraz mierzalne efekty tej współpracy. Firmy cenią sobie dostęp zarówno do standardowych raportów dostępnych w czasie rzeczywistym jak i do raportów „szytych na miarę”.
Narzędzia do raportowania dają szerokie możliwości monitorowania oraz przeglądu zamawianych prac pod względem chociażby dostarczanych oszczędności w porównaniu z cenami rynkowymi, wskaźników jakości czy czasów dostaw.
Bardzo istotną kwestią jest to, że raporty mogą stanowić podstawę do ciągłej analizy i doskonalenia procesów. Zarówno od strony Klienta jak i dostawcy.
Nasi Klienci mają zapewniony dostęp to różnorodnych raportów, przykładowo Raporty dot. Bieżących wydatków wg. Oddziału, marek czy miejsca powstawania kosztów w określonym przedziale czasowym. Dodatkowo możemy w czasie rzeczywistym raportować oszczędności porównując ceny bieżące do cen historycznych bądź w odniesieniu do aktualnych cen rynkowych.

 

RRD - lokalizacje

 

RRD posiada najbardziej kompleksową ofertę produktów i usług na całym świecie w zakresie tworzenia, zarządzania i optymalizacji wielokanałowej komunikacji marketingowej i biznesowej. Prowadząc działalność w 28 krajach, w 377 lokalizacjach RRD zatrudnia 42 000 pracowników.
W Europie jesteśmy obecni w Polsce, Niemczech, Francji, Holandii oraz Hiszpanii. Posiadamy własne zakłady produkcyjne i centra logistyczne m.in. we Francji, Niemczech, Czechach i na Węgrzech.

Oferta RRD obejmuje usługi komunikacji, marketingu, budowanie świadomości marki, spersonalizowaną komunikację biznesową, zarządzanie łańcuchem dostaw oraz rozwiązania logistyczne.

Dzięki naszym specjalistycznym usługom będziesz zawsze o krok przed konkurencją. Największe korzyści z naszych usług to redukcja kosztów operacyjnych, konsolidacja zamówień druku oraz konsolidacja dostawców różnych usług będących elementami łańcucha dostaw, efektywne zarządzanie drukiem, elastyczność i wiele innych, wynikających z naszego ogromnego doświadczenia i pracy z klientami na całym świecie. Zależy nam na utrzymaniu najwyższego poziomu bezpieczeństwa i poufności danych, dlatego wdrożyliśmy system Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji zgodny z normą ISO/IEC 27001:2013. Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji, zapraszamy do kontaktu.

 
   
Visual Services
Print Management
Realizacja: papcomputer.pl