Aktualności

Menu

Aktualności

 1. Dodano: 12.04.2017
  Wesołych Świąt Wielkanocnych 
  od Zespołu RR Donnelley

  kartka
 2. Dodano: 09.01.2017

  Dzisiaj, na 9 stycznia, przypada Międzynarodowy Dzień Czystego Biurka. Święto to jest obchodzone w drugi poniedziałek stycznia, by zachęcić do rozpoczęcia Nowego Roku z poczuciem harmonii i porządku w najbliższym otoczeniu.

  Bałagan na biurkach bowiem niekorzystnie wpływa na skupienie się na ważnych rzeczach. Rozprasza nas, a co najgorsze – spowalnia pracę i powoduje, że dużo spraw odkładamy na później.

  Jak więc poprawić efektywność w pracy i zadbać o to, aby nasze biurko zawsze było czyste?

  Skorzystaj z usługi digitalizacji dokumentów RR Donnelley i rozpocznij mądre zarządzanie dokumentami firmowymi.

 3. Dodano: 22.12.2016

  Miło nam poinformować, że RR Donnelley zostało członkiem wspierającym Polskiego Stowarzyszenia Menedżerów Logistyki (PSML).

  Czym jest PSML?

  To organizacja non profit reprezentująca interesy polskich managerów łańcucha dostaw, logistyki a także zakupów.

  Co jest celem PSML?

  • Zwiększenie efektywności współpracy partnerów w łańcuchu dostaw poprzez rozwój kwalifikacji 
  • Upowszechnianie współpracy opartej na wartości generowanej dla klienta
  • Działanie na rzecz zmniejszania bariery pomiędzy sprzedającym a kupującym
  • Tworzenie forum wymiany poglądów, wiedzy oraz doświadczeń w zakresie zarządzania łańcuchem dostaw

  RR Donnelley jako członek wspierający uczestniczy w tworzeniu corocznych programów działania PSML. Tym samym przyczynia się do wzmacniania pozycji zawodowej menedżerów łańcucha dostaw, logistyki czy zakupów oraz zwiększania świadomości międzynarodowych korporacji o wysokim poziomie kadry w Polsce.

  Znalezienie się w tak zaszczytnym gronie to dla nas ogromne wyróżnienie.

  Więcej informacji o Polskim Stowarzyszeniu Menedżerów Logistyki znajdziecie na PSML .

 4. Dodano: 10.11.2016

  Miło nam poinformować, że RR Donnelley wspiera proces automatyzacji faktur w Górażdże Cement S.A.
  Klient, Grupa Górażdże, to światowy lider na rynku kruszyw, a także jeden z największych producentów betonu towarowego.

  Od pewnego czasu Górażdże zaczęło dostrzegać problem w sprawnej obsłudze faktur, które otrzymywało od dostawców. Firma zdecydowała się więc na partnerstwo biznesowe z RR Donnelley wybierając usługę digitalizacji faktur oraz transfer danych do systemu workflow.

  RR Donnelley wdrożyło w Górażdże rozwiązanie, które opiera się na:

  • Pozyskiwaniu danych ze skanów faktur kosztowych (OCR)
  • Weryfikacji i autoryzacji dokumentów finansowych
  • Integracji z platformą wymiany e-faktur Basware Commerce Network
   i elektronicznym systemem obiegu faktur Basware Invoice Automation

  Współpraca z RRD pozwoliła Górażdże wyeliminować faktury papierowe, obniżyć koszty pracy, a przede wszystkim zautomatyzować obieg faktur kosztowych w organizacji.

  Serdecznie dziękujemy firmie Górażdże za zaufanie oraz profesjonalną współpracę.

  POBIERZ Case Study i dowiedz się więcej na temat współpracy RRD z Górażdże.

 5. Dodano: 04.10.2016

  Z radością informujemy, że RR Donnelley zostało sponsorem turnieju tenisowego dla dzieci i młodzieży, który odbył się w dniach 17-18.09.2016 z okazji 25-lecia szkoły tenisa Tie Break.

  W turnieju o Puchar Burmistrza Dzielnicy Warszawa Ursynów rywalizowały dzieci w aż sześciu kategoriach wiekowych, a także dorośli. W sumie udział wzięło ponad 130 zawodników.

  Z nieukrywaną satysfakcją obejrzeliśmy to wspaniałe sportowe widowisko i wręczyliśmy na uroczystej gali, ufundowane przez nas nagrody zwycięzcom.

  Serdecznie gratulujemy wszystkim młodym tenisistom! 

  Więcej informacji na Tie Break Szkoła Tenisa

 6. Dodano: 26.09.2016

  Na zlecenie Klubu CFO, ICAN Research przeprowadziło badanie pt. „Rola finansów w ekosystemie firmy”. Udział w nim wzięło łącznie 281 osób: prezesi, właściciele i dyrektorzy zarządzający (118 osób), a także dyrektorzy i menedżerowie odpowiedzialni za finanse firmy (163 osoby).

  Z badania płyną niezwykle ciekawe wnioski, zwłaszcza uwzględniając odmienne podejście do problemu obydwu badanych grup. Różnice biorą się głównie z posiadania przez nie innych priorytetów. CFO patrzą na firmę pod kątem finansów, zaś prezesi spoglądają na organizację odgórnie i często nie zagłębiają się w panujące w niej procesy.

  Badania wskazują, że dyrektorzy finansowi chcąc działać strategicznie muszą analizować sytuację firmy szerzej, nie tylko kosztowo, ale także przez pryzmat budowania przewagi konkurencyjnej.

  Nowoczesny CFO to kreator wartości, lider zmian i strateg, który wdraża innowacyjne rozwiązania usprawniające pracę organizacji i przynoszące jej konkretne oszczędności. CFO to partner biznesowy, który stoi na czele działu finansowego i umiejętnie zarządza zespołem.

  W jaki sposób działy finansowe mogą wpływać na rozwój firmy i budować jej przewagę na rynku? Jakie jest stanowisko prezesów, a jakie dyrektorów finansowych odnośnie pozycji CFO w firmie?
  Poznaj wyniki badania ICAN Research i dowiedz się jak zmienia się rola CFO w organizacji i jakie cechy powinien posiadać nowoczesny dyrektor finansowy.

  WYNIKI BADAŃ

  RR Donnelley jest partnerem Klubu CFO, projektu prowadzonego przez ICAN Institute wydawcę „Harvard Business Review Polska”. Klub CFO identyfikuje bieżące trendy w środowisku i wspiera dobre praktyki, dzięki czemu pomaga dyrektorom finansowym podnosić kwalifikacje i przygotować się do nowej roli CFO w organizacji.

 7. Dodano: 08.09.2016

  Z przyjemnością informujemy, że zdigitalizowaliśmy umowy papierowe dla Polskich Linii Lotniczych LOT S.A., a także umożliwiliśmy firmie korzystanie z elektronicznego archiwum dokumentów.

  PLL LOT S.A. to nowoczesne linie lotnicze i lider w branży transportowej w Europie Środkowo-Wschodniej.

  Firma od pewnego czasu borykała się z długotrwałym procesowaniem umów papierowych, co powodowało opóźnienia i brak przejrzystości w obiegu dokumentów prawnych. Dostrzegając i doceniając ogromne doświadczenie RR Donnelley w obsłudze dokumentów na dużą skalę,    PLL LOT zdecydowało się na usługę digitalizacji, obejmującą:

  1. Skanowanie dokumentów prawnych
  2. Pozyskanie danych z dokumentów
  3. Weryfikację pobranych danych

  Wdrożona w RR Donnelley polityka bezpieczeństwa przetwarzanych informacji (ISO 27001:2013), zagwarantowała Polskim Liniom Lotniczym LOT pełną poufność procesowanych danych.

  Dzięki usłudze digitalizacji od RR Donnelley PLL LOT posiada uporządkowane archiwum elektroniczne umów oraz szybki i prosty dostęp do niego.

  Efektywna współpraca obydwu zespołów – zarówno ze strony Klienta, jak i RR Donnelley, sprawiła, że wdrożenie przebiegło pomyślnie, bezproblemowo i zakończone zostało w przewidywanym czasie.

  Dziękujemy PLL LOT S.A. za owocną współpracę.

  Poznaj szczegóły wdrożenia dla PLL LOT 
  POBIERZ CASE STUDY

 8. Dodano: 05.09.2016

  4 września, już po raz trzeci odbył się Warszawa Business Run. Charytatywny bieg biznesowy w formie sztafety, którego organizatorem jest Fundacja Jaśka Meli Poza Horyzonty, wspierająca osoby po amputacjach.

  To także 3 raz z rzędu, kiedy w tym biegu uczestniczy RR Donnelley.

  Tegoroczną edycję biegu zasililiśmy dwiema 5-osobowymi drużynami – RR Gepards oraz RR Tigers. W rywalizacji wzięły udział łącznie 703 drużyny, a bieg odbył się na terenie Mokotów Business Park. Dystans do przebiegnięcia dla jednego zawodnika w zespole wynosił 4,2 km, co oznaczało 21 km dla całego zespołu.

  Pobiegliśmy dla podopiecznych Fundacji – Mateusza Wojciechowskiego, który w wypadku drogowym stracił lewą nogę, a także dla Bartosza Ciołka, który z powodu wady wrodzonej został poddany amputacji nogi.

  Z ogromną radością wzięliśmy udział w tej imprezie. My otrzymaliśmy pamiątkowe medale, a beneficjenci biegu szansę na spełnianie swoich marzeń, możliwość szybszej rehabilitacji oraz sprawniejszego powrotu do zdrowia.

  Warszawa Business Run oprócz pomocy charytatywnej, to także propagowanie aktywnego stylu życia oraz promocja Warszawy jako miasta przyjaznego mieszkańcom.

  Bieg biznesowy Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty pomógł już 60 podopiecznym. Dzięki tej inicjatywie zakupione zostały protezy oraz sfinansowana była pomoc rehabilitacyjna i psychologiczna.

  Sprawdźcie tabelę wyników na http://polandbusinessrun.pl/files/2016/wyniki/pbr-2016-warszawa.pdf

 9. Dodano: 30.08.2016
  Oczywistym jest, jakie korzyści płyną z automatyzacji działu Accounts Payable (AP) w organizacji. Wciąż jednak wiele firm boryka się z manualnym procesowaniem dokumentów, a to znacznie obniża efektywność pracy i jakość przetwarzanych danych. Liderzy działów finansowych zastanawiają się, jak sktecznie przedstawić zarządowi pomysł wdrożenia automatyzacji AP.

  Podpowiadamy w 6 krokach jak tego dokonać.

  1 krok

  Dokładnie sprawdź jaki będzie koszt wdrożenia automatyzacji AP. Przygotuj szczegółowe kalkulacje, które przedstawisz zarządowi. Wycena powinna uwzględniać przede wszystkim:

  • Koszt zamówionego systemu
  • Koszt instalacji systemu
  • Opłatę za doradztwo/konsultację
  • Inne koszty dodatkowe
  • CAŁKOWITY KOSZT projektu

  Im bardziej dokładne zestawienie kosztów przygotujesz, tym łatwiej będzie Ci przekonać zarząd do wdrożenia rozwiązania.

  Jeśli myślisz o rozwiązaniu SaaS, miej na uwadze, że koszt będzie o wiele niższy.

  2 krok

  W drugim kroku określ, jaką redukcję kosztów przyniesie firmie automatyzacja procesów AP. Głównie będzie się ona wiązać z redukcją etatów. Jednak nie musi to oznaczać pozbywania się pracowników. Można dedykować ich do innych zadań, przynoszących wartość dodaną dla organizacji.

  Automatyzacja to z reguły redukcja kosztów na poziomie drukowania, wysyłania dokumentów pocztą tradycyjną czy przechowywania ich w papierowym archiwum. Po zautomatyzowaniu AP może się pojawić nawet możliwość zakończenia umowy leasingu takich sprzętów jak drukarki czy kopiarki.

  Redukcja kosztów (total expense reduction) będzie sumą poniższych wartości:

  • Pensji
  • Premii
  • Nadgodzin
  • Kosztów drukowania dokumentów
  • Kosztów wysyłki dokumentów
  • Inne (koszty leasingu etc.)

  3 krok

  Oblicz okres, w którym nastąpi zwrot z inwestycji w system do automatyzacji Accounts Payable. Taki projekt może konkurować z innymi projektami w firmie, dlatego, aby wzmocnić swoją propozycję, pokaż, że automatyzacja AP przyniesie realne zyski w krótkim czasie.

  Jak dokonać takiego obliczenia? Podziel całkowity koszty inwestycji przez całkowitą redukcję wydatków – otrzymasz wynik, którym będzie szacowany czas zwrotu z inwestycji.

  4 krok

  Zidentyfikuj inne, konkretne oszczędności. Szukaj ich w takich obszarach jak:

  • Redukcja kosztów z tytułu odsetek
  • Wzrost wpływów z tytułu odsetek
  • Wyeliminowanie opóźnionych opłat
  • Redukcja czasu pracy

  5 krok

  Dotrzyj do ukrytych profitów związanych z automatyzacją procesów przetwarzania faktur kosztowych (AP). Będą to przede wszystkim:

  • Zmiana postrzegania roli zespołu AP w firmie – z funkcji administracyjnej na partnera biznesowego
  • Lepsze relacje z kluczowymi klientami
  • Lepsze partnerstwo działu AP z działem Zakupów
  • Brak zagubionych faktur 
  • Lepszy forecasting 
  • Postrzeganie firmy jako innowacyjnej 
  • Możliwość skupiania się na najważniejszych zadaniach, dających biznesowi wartość dodaną

  6 krok

  Jeśli masz zgromadzone wszystkie powyższe informacje, możesz przekazać swoją propozycję zarządowi. Przemyśl dobrze, do kogo będzie ona kierowana i dopasuj jej strukturę do konkretnych odbiorców, tak aby przykuła uwagę i została potraktowana poważnie. Przygotuj prostą, ale konkretną prezentację, bez zbędnych szczegółów. Nie będą Ci one potrzebne w 1 fazie prezentowania idei projektu.


  Te 6 kroków pomoże Ci zbudować efektywny business case dla automatyzacji AP w swojej firmie.

  Rozwiązania RR Donnelley z zakresu automatyzacji faktur kosztowych, pozwolą na wcielenie przygotowanego przez Ciebie business case’u w życie i wdrożenie systemu usprawniającego pracę całego działu Accounts Payable.
  Poznaj Invoice Automation od RR Donnelley.

 10. Dodano: 26.07.2016
  Jednolity Plik Kontrolny – co to takiego i kogo dotyczy?

  Od 1 lipca 2016 r. obowiązuje wprowadzony przez Ministerstwo Finansów Jednolity Plik Kontrolny (JPK). To spora modyfikacja systemu podatkowego, która oznacza wiele zmian dla polskich przedsiębiorstw. Będą one bowiem musiały udostępniać Urzędowi Skarbowemu w formie elektronicznej szczegółowe dane finansowo-księgowe. W przypadku dużych organizacji, JPK obowiązuje już od 1 lipca 2016, jednak, mikro, mali i średni przedsiębiorcy są z niego zwolnieni do 30 czerwca 2018.

  Jaki jest cel JPK?

  Nadrzędnym celem Jednolitego Pliku Kontrolnego jest wzrost efektywności elektronicznych kontroli skarbowych w przedsiębiorstwach, a tym samym wzmożona wykrywalność oszustw podatkowych i większe wpływy do budżetu państwa z podatku VAT.

  Co zmieni się dla polskich przedsiębiorców?

  Polscy przedsiębiorcy muszą przygotować się przede wszystkim na częstsze i bardziej rygorystyczne kontrole skarbowe oraz efektywniejszą ściągalność podatku VAT.

  Co więcej, wprowadzenie JPK to dodatkowe koszty dla firm. Lączą się one z koniecznością wdrożenia nowego systemu czy rozbudową już istniejącego, tak aby odpowiadał standardom Ministerstwa Finansów i generował Jednolity Plik Kontrolny.

  Firmy muszą również zatroszczyć się o szkolenia pracowników w obsłudze Jednolitego Pliku Kontrolnego, a także weryfikację poprawnego działania systemu.

  Efekty Jednolitego Pliku Kontrolnego
  • Lepsza jakość danych trafiających do Ministerstwa Finansów
  • Łatwiejsza realizacja kontroli firm
  • Szybkie wykrywanie luk podatkowych
  • Proste wykrywanie niespójności
  Jak RR Donnelley może pomóc Twojej firmie?

  Usługi oraz aplikacje RR Donnelley do automatycznego obiegu dokumentów finansowych pomogą zoptymalizować koszty, zaoszczędzą czas, a także wesprą raportowanie danych w zakresie faktur kosztowych dla potrzeb Jednolitego Pliku Kontrolnego (JPK), uwzględniając jego strukturę.

  Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat naszych rozwiązań zapraszamy do kontaktu.
 11. Dodano: 25.07.2016

  Firma RR Donnelley z przyjemnością informuje, że została partnerem Klubu CFO.

  Klub CFO to inicjatywa ICAN Institute, lidera na polskim rynku w dostarczaniu programów rozwojowych dla managerów, a jednocześnie wydawcy jednego z najbardziej prestiżowych magazynów dla managerów na świecie – Harvard Business Review.

  W dzisiejszych czasach, rola dyrektorów finansowych ulega przemianie. Od CFO wymaga się nie tylko zarządzania finansami firmy, ale również strategicznego, wizjonerskiego spojrzenia oraz gotowości do wprowadzania zmian i usprawnień w całym przedsiębiorstwie.
  To właśnie z rodzącej się potrzeby wiedzy oraz narządzi ułatwiających dyrektorom finansowym dalszy rozwój, powstała idea Klubu CFO.

  Klub CFO to dostęp do wiedzy na najwyższym poziomie, która pomoże dyrektorom finansowym podnieść kwalifikacje i lepiej przygotować się do nowej roli CFO w organizacji. To także cenna platforma wymiany doświadczeń z innymi członkami oraz przedstawicielami partnerów Klubu.

  Klub CFO oferuje:

  • narzędzia biznesowe z najwyższej półki 
  • możliwość rozwoju w gronie liderów
  • podnoszenie kompetencji
  • zdobywanie cennej wiedzy biznesowej
  • realny wpływ na poprawę pozycji firmy na rynku


  Dołączając do Klubu CFO znajdziesz się w gronie liderów, którzy budując nowoczesne zespoły finansowe podnoszą efektywność i wartość swojej firmy.
  Zapraszamy do uczestnictwa.

  Więcej informacji na stronie Klubu CFO.  12. Dodano: 30.06.2016

  Firma Basware, partner technologiczny RR Donnelley, już drugi rok z rzędu uplasowała się na pozycji lidera w Magicznym Kwadracie Gartnera dla firm z obszaru Purchase-to-Pay (P2P). W 2016 roku Gartner zbadał i ocenił 12 różnych sprzedawców systemów P2P.

  Gartner definiuje „liderów Purchase-to-Pay” jako dostawców 4 kluczowych rozwiązań:

  1. E-zamówienia (E-purchasing)
  2. Zarządzanie katalogami (Catalog management)
  3. E-faktury (E-invoicing)
  4. Automatyzacja Faktur dla Accounts Payable (Accounts Payable Invoice Automation)


  Co przesądziło o sukcesie rozwiązanie Basware Purchase-to-Pay?

  • Najlepsza strategia w zakresie e-faktur
  • Wysoki poziom wsparcia technicznego podczas integracji systemu z innymi systemami
  • Zaawansowane funkcjonalności systemu
  • Automatyzacja płatności

  Raport Gartnera jest wsparciem dla działów Zakupów, działów IT oraz liderów z obszaru Supply Chain w identyfikowaniu najlepszych globalnych dostawców rozwiązań P2P, którzy wyjdą naprzeciw ich oczekiwaniom i dopasują do nich swoje rozwiązania. Liderzy P2P pokazują bowiem jak odpowiednia technologia oraz usługi mogą pomóc w automatyzacji zamówień i płatności w firmie.

  Basware, to światowy dostawca zaawansowanych rozwiązań z zakresu Purchase-to-Pay, e-faktur oraz innowacyjnych usług finansowych. Systemy i usługi Basware pozwalają małym i dużym firmom z całego świata osiągnąć znaczne oszczędności operacyjne, wypracowywać elastyczne warunki płatności, zwiększać efektywność pracy oraz poprawiać relacje z dostawcami.

  Jak mówi Esa Tihilä, CEO firmy Basware:

  „Basware od kilku lat posiada największą na świecie platformę do wymiany E-faktur oraz zaawansowane rozwiązania klasy Purchase-to-Pay. Kładziemy nacisk na profesjonalną obsługę naszych klientów i ściśle z nimi współpracujemy, aby nieustannie rozwijać nasze usługi i utrzymywać wysoką pozycję na rynku.” 

  RR Donnelley współpracuje z Basware od 2012 roku oferując innowacyjne rozwiązania z zakresu zarządzania dokumentami i automatyzacji procesów w obszarze finansów.

  Raport Gartner i więcej informacji na stronie Basware

 13. Dodano: 14.06.2016

  W minioną sobotę, 11 czerwca, zespół RR Donnelley wziął udział w VI edycji Biegu Firmowego organizowanego przez Fundację Everest.

  Już kolejny rok z wielką przyjemnością stanęliśmy w blokach startowych biegu firmowego, aby nie tylko sprostać sportowemu wyzwaniu, lecz przede wszystkim pomóc 2-letniemu Olegowi Podrazie, który choruje na zespół wad genetycznych. Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na jego leczenie.

  W biegu – sztafecie, który odbył się w Parku Kultury w Powsinie, naszą firmę reprezentowało 13 osób, tworzących trzy drużyny. Łączna liczba uczestników biegu to 1643 osoby.

  Bieg firmowy ma na celu propagowanie zdrowego trybu życia, integrację pomiędzy firmami, wspaniałą zabawę oraz, co najważniejsze – pomaganie potrzebującym poprzez działalność charytatywną. 

  Wszystkim biegaczom serdecznie gratulujemy wyników i dziękujemy za wspaniałe sportowe emocje!

  Pełna tabela wyników: biegfirmowy.pl

  FOTORELACJA

 14. Dodano: 27.05.2016

  Forum Dyrektorów Finansowych to elita polskich dyrektorów finansowych z firm o najwyższych przychodach, spotykająca się corocznie w celu doskonalenia swojej aktywności biznesowej oraz poznania aktualnych trendów w obszarze finansów.

  To właśnie dlatego firma RR Donnelley kolejny raz zdecydowała się na bycie partnerem Forum Dyrektorów Finansowych, które odbyło się w dniach 11-12 maja 2016r. w Warszawie.

  Podczas tegorocznej edycji Forum z ramienia RR Donnelley wystąpiła Aneta Sikora, Dyrektor Marketingu i Sprzedaży, wraz z Dyrektor Finansową  AGORA S.A. – Dorotą Franczyk, która opowiedziała o tym jak rozwiązania RR Donnelley zautomatyzowały obieg faktur w AGORZE.
  To inspirujące wystąpienie obu Pań pomogło uczestnikom dowiedzieć się Jak usprawnić procesy finansowe i wspomóc decyzje CFO – Automatyzacja procesu Purchase-to-Pay.

  Serdecznie dziękujemy za możliwość spotkania się w tak elitarnym gronie i wymienienia doświadczeniami z zakresu finansów.

  Mamy nadzieję, że nasza prelekcja stała się dla uczestników cennym źródłem informacji.

  Zapraszamy na stronę forum-cfo.com
 15. Dodano: 22.04.2016

  RR Donnelley po raz kolejny jest partnerem VI Forum Dyrektorów Finansowych. Ta prestiżowa impreza odbędzie się w Warszawie w dniach 11-12 maja 2016. Organizatorem jest Blue Business Media. Wydarzenie dedykowane jest profesjonalistom z obszaru finansów.

  W tym roku mamy zaszczyt wystąpić z Dyrektor Finansową AGORA S.A. – Dorotą Franczyk, która przedstawi studium przypadku. Aneta Sikora, Dyrektor Marketingu i Sprzedaży w RR Donnelley podczas Forum opowie o tym „Jak usprawnić procesy finansowe i wspomóc decyzje CFO – Automatyzacja procesu Purchase-to-Pay”.

  Forum CFO to doskonała okazja do spotkania wiodących CFO oraz ekspertów ze świata finansów. To także inspirujące wydarzenie, które wspiera rozwój osobisty oraz daje możliwość poznania najnowszych trendów w branży finansowej.

  Więcej informacji na forum-cfo.com

 16. Dodano: 10.03.2016

  Z radością informujemy, że otrzymaliśmy nagrodę „Gazele Biznesu 2015”.

  Wyróżnienie przyznawane przez dziennik „Puls Biznesu” potwierdza przynależność RR Donnelley Document Solutions Sp. z o.o. do elitarnego klubu Gazel Biznesu, czyli grona najdynamiczniej rozwijających się firm.

  Uroczysta gala wręczenia pamiątkowych dyplomów odbyła się 9 marca 2016 roku w Hotel Airport Okęcie w Warszawie i była również świetną okazją, by poszerzyć wiedzę oraz nawiązać cenne znajomości biznesowe.

  Ranking Gazele Biznesu organizowany jest od 2000 roku przez wywiadownię gospodarczą Coface, a udział w nim jest bezpłatny.
  Gazela to firma małej lub średniej wielkości, która dzięki aktywnej działalności na rynku, świetnie radzi sobie nawet z dużymi konkurentami, a także spełnia następujące kryteria:

  1. Rozpoczęła działalność przed 2012 rokiem i prowadzi ją do dzisiaj
  2. W roku 2012 posiadała przychody ze sprzedaży w przedziale między 3 a 200 mln zł
  3. W latach 2012-2014 z roku na rok posiadała wzrost przychodów ze sprzedaży
  4. W latach 2012-2014 nie odnotowała straty
  5. Umożliwiła analizę swoich wyników finansowych

  Serdecznie dziękujemy za wyróżnienie i życzymy wielu sukcesów biznesowych pozostałym laureatom.

  Więcej informacji na http://gazele.pb.pl/

 17. Dodano: 20.01.2016

  Wszystkim przedsiębiorcom dobrze znane jest powiedzenie Czas to pieniądz. Dlatego firmy poszukują rozwiązań, które usprawnią oraz przyspieszą różnego rodzaju procesy biznesowe i dadzą możliwość większego zysku. Jak tego dokonać? Na przykład, decydując się na system ECM OnBase by Hyland - czyli platformę zarządzania treścią korporacyjną (Enterprise Content Management).

  Dzięki niej, można uzyskać nie tylko pełną kontrolę nad korporacyjnymi informacjami i dokumentami, ale także gwarancję wyższej jakości wykonywanej pracy i możliwości skupienia się na najważniejszych zadaniach.

  OnBase to wszechstronny system, który obejmuje:

  1. Pozyskiwanie dokumentów
  2. Zarządzanie dokumentami
  3. Dostęp do dokumentów
  4. Analizowanie i raportowanie
  5. Integrację z innymi programami
  6. Gromadzenie, archiwizowanie dokumentów

  Platforma ECM OnBase znajdzie zastosowanie w różnych departamentach firmy (np. dział księgowości i finansów, dział zasobów ludzkich, dział prawny) oraz w rozmaitych branżach (ubezpieczenia, usługi finansowe, szkolnictwo wyższe, służba zdrowia i inne).

  Przynosi pracownikom szereg korzyści, w tym przede wszystkim:

  • redukcję kosztów operacyjnych
  • szybszy czas przetwarzania dokumentów
  • łatwy i szybki dostęp do dokumentów
  • wzrost wydajności pracy

  RR Donnelley jest autoryzowanym partnerem Hyland Software – producenta oprogramowania klasy ECM – OnBase.

  Sprawdź jak OnBase może poprawić efektywność Twojej firmy.

 18. Dodano: 15.12.2015
  Pracownicy RR Donnelley ponownie wzięli udział w świątecznej akcji „Szlachetna Paczka”. W tym roku pomogliśmy rodzinie z Badowa-Dańki koło Mszczonowa. Samotna matka, chorująca na raka, wychowuje niepełnosprawnego 16-letniego syna z porażeniem mózgowym.
   
  Wspólnymi siłami stworzyliśmy drużynę Świętego Mikołaja i kupiliśmy dla chorego chłopca łóżko oraz zebraliśmy dla niego i jego mamy najbardziej potrzebne rzeczy takie jak jedzenie, środki czystości, ubrania, kosmetyki, zabawki oraz wiele innych.
  Mamy nadzieję, że dzięki temu i oni będą mieli radosne Święta Bożego Narodzenia.

  Szlachetna Paczka to projekt Stowarzyszenia WIOSNA, dzięki któremu ludzie z całej Polski mogą pomagać potrzebującym. W akcję włączane są rodziny, które znalazły się w wyjątkowo trudnej sytuacji materialnej z przyczyn niezależnych od siebie – rodziny wielodzietne, osoby stare i samotne, rodziny dotknięte klęską żywiołową czy posiadające chorego lub niepełnosprawnego członka rodziny.
   
  Cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w tej pięknej akcji.

  Więcej informacji na temat Szlachetnej Paczki znajdziecie na www.szlachetnapaczka.pl

  Fotorelacja 
 19. Dodano: 11.09.2015

  6 września z wielkim zapałem stanęliśmy w blokach startowych biegu charytatywnego Warszawa Business Run. Akcja zorganizowana została przez fundację Jaśka Meli „Poza Horyzonty”, która wspiera osoby poddane amputacjom. Bieg miał formę sztafety i rozpoczął się na warszawskim Placu Teatralnym.

  RR Donnelley reprezentowały aż trzy, pięcioosobowe drużyny: RRDamy, Dzikie Kocice oraz Brygada RR. Po raz kolejny udowodniliśmy, że drzemie w nas ogromny, sportowy duch i chęć pomagania. Z dumą wspieramy tę inicjatywę już drugi rok z rzędu.

  W warszawskiej edycji biegu wzięło udział 588 drużyn firmowych.

  Tegorocznym beneficjentem imprezy był 29-letni Patryk Marat z Pruszkowa. W 2013 roku, w trakcie pracy, został przygnieciony łyżką koparki. W wyniku tego wypadku doznał wielu poważnych obrażeń, tracąc lewą nogę na poziomie uda i uszkadzając prawą. Pomimo trudności Patryk cieszy się życiem i stara się powrócić do całkowitej aktywności oraz samodzielności. Będzie mógł to uczynić dzięki protezie nogi.

  Warszawa Business Run to zarówno wsparcie potrzebujących, jak i propagowanie zdrowego stylu życia, aktywności fizycznej, a także dobrej zabawy. Dzięki tej inicjatywie udowadniamy, że amputacja to nie wyrok, a osoby, które zostały jej poddane, mają szansę na normalne życie.  

  Wszystkim bardzo dziękujemy za uczestnictwo i gratulujemy świetnych wyników!

  Pełna tabela wyników dostępna jest na http://www.sts-timing.pl/businessrun/index.php?dystans=5

 20. Dodano: 01.07.2015

  Firma RR Donnelley pragnąc jeszcze lepiej zadbać o ochronę danych oraz informacji przekazywanych przez Klientów, od 29 czerwca 2015 roku wprowadza nową Politykę Bezpieczeństwa Informacji, zgodną z wymaganiami normy ISO/IEC 27001:2013.
  W porównaniu do wcześniejszej wersji, norma ta wdraża bardziej rozbudowane zasady bezpieczeństwa formalnego. Gwarantuje limitowany oraz nadzorowany dostęp do danych Klientów – udostępniane są one jedynie osobom upoważnionym. Zapewnia zachowanie poufności informacji przez pracowników firmy, a także najwyższy poziom bezpieczeństwa dokumentów we wszelkich systemach ich przetwarzania.

  Udoskonalanie zarządzania bezpieczeństwem informacji daje naszym Klientom pewność najlepszej ochrony ich procesów biznesowych oraz zachowanie tajemnicy w odniesieniu do przekazywanych informacji i realizowanych umów.

  Numer certyfiaktu: IS 596253 
  Pełną treść naszej nowej polityki bezpieczeństwa znajduje się tutaj: Polityka Bezpieczeństwa Informacji

RR Donnelley
Realizacja: papcomputer.pl